- 23.08.2015

„Panie do kogóż pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego”

Słowa te usłyszymy w dzisiejszej ewangelii.  Nauka Boża nie jest łatwa, ale jest prawdziwa i pewna. Zepsuty świat, który idzie na zatracenie , nie chce słuchać Boga, twierdząc, że Go już nie rozumie. My wybieramy przymierze z Bogiem. Przymierze to wymaga  wysiłku, ale daje pewną, prawdziwą drogę do szczęścia tu na ziemi i szczęścia wiecznego w niebie.

1.      W poniedziałek Uroczystość odpustowa w naszej parafii św. Bartłomieja. Msza święta połączona z procesją eucharystyczną  o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do udziału w tej uroczystości i niesienia w czasie procesji chorągwi i paramentów liturgicznych. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia.

2.      We środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu przypada odpust w Miejskiej Wsi. Msza święta odpustowa o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 -19.00. Do adoracji zapraszam nie tylko rodziny z Miejskiej Wsi, ale także rodziny z całej parafii.

We czwartek wspomnienie św. Moniki

W piątek wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Olsztynie, zaś w następną niedzielę na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.