imageimageimageimageimage

Przypowieść, której wysłuchamy w dzisiejszej Ewangelii, streszcza całą historię zbawienia. Gospodarzem winnicy jest Bóg,dzierżawcami pokolenie ludzkie. My także znajdujemy się gdzieś w tym tłumie. Czy uszanujemy Gospodarza winnicy, czy też chcemy stać się jedynymi właścicielami tego, co tylko dzierżawimy. Za wszelkie przejawy zła i egoizmu w naszym życiu serdecznie Pana Boga przepraszajmy.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

We czwartek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.

W dniu dzisiejszym  rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego.

Po Mszy świętej składamy ofiary do puszek na potrzeby charytatywne naszej Warmińskiej Diecezji.

W dniu dzisiejszym taca zbierana na Mszach świętych  przeznaczona jest na Warmińskie Seminarium Duchowne w Olsztynie.

Przez cały październik o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe na które serdecznie zapraszamy. Zachęcam też do zbierania się na modlitwie różańcowej w kaplicach i kościołach dojazdowych, oraz w naszych rodzinach. W poniedziałek i środę zapraszam do prowadzenia różańca dzieci, we wtorek członkinie Kół Różańcowych,  w czwartek liturgiczną służbę ołtarza, w piątek młodzież przygotowującą się do przyjęcia  sakramentu bierzmowania.

W sobotę po Mszy świętej wieczornej koncert ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu Zespołu Chóralnego. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci przedstawią program słowno muzyczny ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy gorąco wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi.

Pan  Bóg powołuje ludzi, aby swoim życiem dawali świadectwo, że są

Jego dziećmi  i słowem, a zwłaszcza postępowaniem  odpowiadali  „tak” na Jego wezwanie. Najważniejszą jest odpowiedż jaką człowiek daje Bogu na jego zaproszenie na drogi dobra i świętości. Czasem jednak w naszym życiu słabość, ludzka nieudolność i przewrotność oddalają nas od Boga, a dla naszych bliźnich są powodem do zgorszenia i anty świadectwa. Pan nigdy nie będzie pamiętał nam naszej przeszłości , jeśli tylko zechcemy wiernie Mu służyć i być apostołami Jego miłości  w codziennym życiu, pomagając innym, zwłaszcza słabym, uwikłanym w nałogi powrócić do Niego.

W poniedziałek  Święto  Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

We wtorek  wspomnienie św. Hieronima, Kapłana

W środę   wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W czwartek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

W sobotę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

We środę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które                               w  naszym kościele będą o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy na różańcu zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

Zachęcam i proszę rodziców o zapisywanie  swoich synów jako kandydatów na ministrantów. / zapisy u księdza Michała/ Zachęcam i proszę również dzieci o zapisywanie się do chórku dziecięcego u Martynki Ostałowskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W niedzielę Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek przy kościele na Caritas Archidiecezji.

„Miłosierdzia chcę a  nie ofiary”- mówi Pan Jezus. Bądźmy miłosierni względem ludzi potrzebujących nie tylko naszego wsparcia materialnego, ale przede wszystkim wsparcia duchowego.

W następną niedzielę taca zbierana będzie na Seminarium Duchowne w Olsztynie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Nabożeństwa I czwartkowe I piątkowe i I sobotnie będą połączone z nabożeństwem różańcowym. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.

Dzisiejsza Liturgia Słowa stawia nas w kręgu tej rzeczywistości, jaka zawiera się w słowie „KRZYŻ”.  Tej fundamentalnej wartości naszego życia uczymy się w Szkole Jezusa Chrystusa.

W dniu dzisiejszym niedziela Podwyższenia Krzyża Świętego.

W poniedziałek wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

We wtorek  wspomnienie Świętych Męczenników  Korneliusza i Cypriana.

W czwartek   Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, Patrona dzieci i młodzieży.

W sobotę wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim, Pawła Chong i Towarzyszy.

Od dzisiaj rozpoczynają się KWARTALNE DNI MODLITW ZA DZIECI,

MŁODZIEŻ I WYCHOWAWCÓW. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przypominam, że w każdy czwartek o godz. 18.00 msza święta

z udziałem ministrantów, lektorów i ich rodzin.

Zbiórki ministrantów i lektorów w soboty o godz. 10.00.

Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

W każdy piątek  o godz. 18.00 Msza święta z udziałem młodzieży

przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie

chórku dziecięcego w salce przy plebani. Zapraszam serdecznie

te dzieci, które do chórku należą, jak i te które chcą do tego chórku

należeć. Zapisy u Martynki Ostałowskiej.

W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 Msza święta dziękczynna za zbiory-

Dożynki – Gminno- Parafialne