imageimageimageimageimage

Zgromadzeni na niedzielnej Mszy świętej, w przeddzień   rocznicy wybuchu II wojny światowej, obejmujemy  pamięcią wszystkich , którzy zginęli w obronie Ojczyzny . A obchodząc kolejną  rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pokoju w Stoczku prośmy ją o pokój na  świecie, pokój w naszych rodzinach i naszych sercach.

W dniu dzisiejszym  w Bazylice Mniejszej w Stoczku Warmińskim obchody Uroczystości NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POKOJU.

Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju.

O godz. 8.30 Msza święta dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wszyscy uczniowie o godz. 8.00 gromadzą się przy szkole skąd  razem z wychowawcami na godz. 8.30 przyjdą do kościoła. Serdecznie zapraszam nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy.

We wtorek  wspomnienie bł. Bronisławy, Dziewicy

W środę   wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża.

W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.                                                                                               Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.                                                                                                                                                  Spowiedź św. we czwartek i piątek od godz.17.00.

We czwartek  nabożeństwo o godz. 17.30.

Zbiórka ministrantów i lektorów po wakacyjnej przerwie w sobotę o godz.10.00

W następną niedzielę będzie już Msza święta o godz. 12.30, oraz Msza święta na dojazdach w Miejskiej Wsi i Tłokowie.

Dożynki parafialno -gminne planowane są na niedzielę 14 września.                                                                                                              Już teraz serdecznie zapraszam rolników i delegacje z wiosek z wieńcami dożynkowymi,  by podziękować Panu Bogu za plony i Boże błogosławieństwo.

W najbliższą sobotę 6 września o godz. 19.00 w naszym kościele  Schola Węgajty

przedstawi Akatyst oraz Ordo Annuntiatione – „Gra o Zwiastowaniu  -dramat liturgiczny z XIV w.

Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

Plakaty informujące o tym wydarzeniu są  wywieszone w gablotach.

• Kapłani
  • Msze Święte