imageimageimageimageimage

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA  ŚW. BARTŁOMIEJA

Dzisiejszy patron, św. Bartłomiej , pochodził z Kany Galilejskiej. W Ewangelii według  Świętego Jana występuje pod imieniem Natanael, które oznacza „Bóg dał”. Jezus powołując go, powiedział o nim: „To prawdziwy Izraelita, w którym

nie ma podstępu”. Według Euzebiusza z Cezarei i innych pisarzy Święty Bartłomiej głosił Ewangelię  w Armenii i dotarł aż do Indii, gdzie jeszcze

w III wieku następcy Apostołów znaleźli ślady jego pracy apostolskiej.

Ostatnim polem działania Świętego Bartłomieja była Mezopotamia.

Tam też poniósł śmierć męczeńską około 70 roku.

We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Msza święta odpustowa w kaplicy w Miejskiej  Wsi o godz. 19.00.

Do wspólnych modlitw serdecznie zapraszam. Będziemy prosić Maryję za nasze rodziny, by była nam wszystkim Matką Wspomożycielką.

Rano o godz. 9.00 w kaplicy  w Miejskiej Wsi będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja do godz. 19.00.  Proszę serdecznie by przez cały dzień poszczególne rodziny  adorowały Pana  Jezusa. Do adoracji i na Mszę świętą odpustową zapraszam również parafian z Jezioran i wiosek.

W środę   wspomnienie św. Moniki

W piątek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W następną niedzielę o godz. 11.00 w Stoczku Warmińskim Uroczystości

odpustowe. Księża Marianie zapraszają. Program Uroczystości Odpustowych

jest wywieszony w gablocie.

W piątek i sobotę od godz. 17.00 spowiedź święta dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Olsztynie, zaś ofiary składane do puszek na prześladowanych chrześcijan w  Iraku.

Słowa  kobiety kananejskiej „ Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida”, które za chwilę usłyszymy w  Ewangelii, powtarzamy właściwie na początku każdej mszy świętej. Wymawiając je dzisiaj, chciejmy obudzić w sobie głęboką i szczerą wiarę, że On jako prawdziwy Bóg, może odpuścić nasze grzech i słabości, jest bowiem samą Miłością i Miłosierdziem.

We środę wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.

W czwartek wspomnienie św. Piusa X, Papieża.

W piątek wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

W  następną niedzielę przypada w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła, Patrona naszej parafii.

Główna Uroczystość odpustowa o godz. 11.00.  Po Mszy świętej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam serdecznie biel parafialną a więc dzieci, które w tym roku przystąpiły do I spowiedzi i komunii świętej, zapraszam dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, zapraszam starszych do niesienia chorągwi i paramentów liturgicznych, gorąco zapraszam Strażaków, Panie z Kół Różańcowych .                  Wprawdzie jest to okres wakacji, ale przecież nie wszyscy wyjechali z Jezioran, dlatego też niech nas nie zabraknie w kościele na naszej Uroczystości Odpustowej, tym bardziej że jest to niedziela.

W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Olsztynie, zaś ofiary zbierane do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan w Iraku.

Caritas za pośrednictwem parafii w całej Polsce prowadzi kampanię „Tornister pełen uśmiechu”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z najuboższych rodzin przez wyposażenie ich w wyprawki szkolne. W naszej parafii przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

jest wystawiony kosz do którego możemy składać przybory szkolne, które za pośrednictwem Członkiń Akcji Katolickiej, zostaną przekazane dzieciom z biednych rodzin.

• Kapłani
  • Msze Święte