imageimageimageimageimage

XIV   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” Czy łatwo przyjąć tę Chrystusową radę? Cichość i pokora nie są w cenie tego świata. Ale czy znajdziemy inny sposób na prawdziwy pokój w sercu?

1. We wtorek  wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera

W piątek Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

W sobotę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,

Biskupa i Męczennik Patrona Archidiecezji Warmińskiej.

XV  NIEDZIELA ZWYKŁA

Jaką glebą dla Bożego słowa jest moje serce? Słuchając dzisiejszej przypowieści o siewcy, spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie.

1. We wtorek wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła

We środę  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

XVI   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Mądrość  Królestwa Bożego jest inna niż mądrość świata. Mówią o tym przypowieści Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Gdyby z wyrwaniem chwastu nie czekano do żniwa   nie byłoby świętej Marii Magdaleny, świętego Mateusza, św. Pawła, św. Augustyna i wielu innych.

1.  We wtorek  wspomnienie św. Marii Magdaleny

W tym dniu przypada odpust w kaplicy w Krokowie.

Msza święta o godz. 19.00.

Przez cały dzień od godz. 9.00 – 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez poszczególne rodziny. Proszę Pana  Sołtysa o zrobienie listy adorujących, by nie było takiej chwili że w kaplicy nie ma nikogo. Mam nadzieję że każda rodzina mieszkająca w Krokowie, rodzice wraz z dziećmi poświęcą przynajmniej jedną godzinę na adorację Najświętszego Sakramentu.

We środę   święto św. Brygidy Patronki Europy

W czwartek wspomnienie św. Kingi Dziewicy

W piątek święto św. Jakuba Apostoła

W sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Jest to dzień wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.

• Kapłani
  • Msze Święte