imageimageimageimageimage

Pan  Bóg powołuje ludzi, aby swoim życiem dawali świadectwo, że są

Jego dziećmi  i słowem, a zwłaszcza postępowaniem  odpowiadali  „tak” na Jego wezwanie. Najważniejszą jest odpowiedż jaką człowiek daje Bogu na jego zaproszenie na drogi dobra i świętości. Czasem jednak w naszym życiu słabość, ludzka nieudolność i przewrotność oddalają nas od Boga, a dla naszych bliźnich są powodem do zgorszenia i anty świadectwa. Pan nigdy nie będzie pamiętał nam naszej przeszłości , jeśli tylko zechcemy wiernie Mu służyć i być apostołami Jego miłości  w codziennym życiu, pomagając innym, zwłaszcza słabym, uwikłanym w nałogi powrócić do Niego.

W poniedziałek  Święto  Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

We wtorek  wspomnienie św. Hieronima, Kapłana

W środę   wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W czwartek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

W sobotę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

We środę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które                               w  naszym kościele będą o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy na różańcu zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

Zachęcam i proszę rodziców o zapisywanie  swoich synów jako kandydatów na ministrantów. / zapisy u księdza Michała/ Zachęcam i proszę również dzieci o zapisywanie się do chórku dziecięcego u Martynki Ostałowskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W niedzielę Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek przy kościele na Caritas Archidiecezji.

„Miłosierdzia chcę a  nie ofiary”- mówi Pan Jezus. Bądźmy miłosierni względem ludzi potrzebujących nie tylko naszego wsparcia materialnego, ale przede wszystkim wsparcia duchowego.

W następną niedzielę taca zbierana będzie na Seminarium Duchowne w Olsztynie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Nabożeństwa I czwartkowe I piątkowe i I sobotnie będą połączone z nabożeństwem różańcowym. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.

Zgromadziliśmy się na niedzielnej Eucharystii. „Od  dwóch tysięcy lat rytm chrześcijańskiego życia wyznaczany jest przez pamiątkę owego         „ pierwszego dnia tygodnia”, w którym  zmartwychwstały Chrystus przyniósł Apostołom dar pokoju Ducha Świętego”

Msza święta jest dla nas  „ sercem niedzieli” Chcemy je przeżyć jako prawdziwe spotkanie z Chrystusem. Chcemy na nowo zaczerpnąć mądrości płynącej ze Słowa Bożego i umocnić się poprzez udział w Uczcie Eucharystycznej.

Na jej początku przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy i  zaniedbania, zwłaszcza za zaniedbania obowiązku świętowania niedzieli.

We wtorek wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana.

We czwartek Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki

we Fromborku.

W sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

Każdego tygodnia w piątek wieczorna Msza święta z udziałem

młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu

Bierzmowania, zaś we czwartek z udziałem liturgicznej

służby ołtarza i ich rodzin.

Przypominamy dzieciom, młodzieży a przede wszystkim

rodzicom o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św.

Zapraszamy na Msze święte rodziców razem z dziećmi.

We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Bractwa

Czcicieli św. Jana Pawła II, zaś w sobotę 27 września o

godz. 16.30 nabożeństwo, które przygotuje i poprowadzi

Bractwo Czcicieli św. Jana Pawła II.

Dzisiejsza Liturgia Słowa stawia nas w kręgu tej rzeczywistości, jaka zawiera się w słowie „KRZYŻ”.  Tej fundamentalnej wartości naszego życia uczymy się w Szkole Jezusa Chrystusa.

W dniu dzisiejszym niedziela Podwyższenia Krzyża Świętego.

W poniedziałek wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

We wtorek  wspomnienie Świętych Męczenników  Korneliusza i Cypriana.

W czwartek   Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, Patrona dzieci i młodzieży.

W sobotę wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim, Pawła Chong i Towarzyszy.

Od dzisiaj rozpoczynają się KWARTALNE DNI MODLITW ZA DZIECI,

MŁODZIEŻ I WYCHOWAWCÓW. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przypominam, że w każdy czwartek o godz. 18.00 msza święta

z udziałem ministrantów, lektorów i ich rodzin.

Zbiórki ministrantów i lektorów w soboty o godz. 10.00.

Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

W każdy piątek  o godz. 18.00 Msza święta z udziałem młodzieży

przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie

chórku dziecięcego w salce przy plebani. Zapraszam serdecznie

te dzieci, które do chórku należą, jak i te które chcą do tego chórku

należeć. Zapisy u Martynki Ostałowskiej.

W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 Msza święta dziękczynna za zbiory-

Dożynki – Gminno- Parafialne